Czy każdy może skakać ze spadochronem?

Sie 21, 14 Czy każdy może skakać ze spadochronem?

Z pewnością wiele osób zadaje sobie pytanie, czy ja też mogę skakać ze spadochronem. Większość osób jest przekonanych, że jest to sport tylko dla osób bogatych i wysportowanych. Takie drogie hobby. Jednak wcale tak nie jest, o czym powinien wiedzieć każdy, kto chce się zapisać na kurs i podjąć wyzwanie ekstremalnego skoku.

Czy masa jest ważna?

Myślisz, że musisz być wysportowany? Wcale nie. Tutaj nie liczy się wielkość mięśni, czy kształt ciała. Nie ma to tak naprawdę żadnego znaczenia. Najważniejsze jest opanowanie technik poruszania się w powietrzu. Oczywiście tego wszystko nauczysz się na kursie, więc nie musisz się teraz na zapas denerwować, że tego nie umiesz jeszcze.

Psychiczne nastawienie

Skoki ze spadochronem nie wymagają specjalnych cech, które posiadają tylko wybrani. Musisz jedynie nie bać się wysokości. Jeśli masz lęk, to niestety, ale lepiej zrezygnuj z tego sportu i znajdź coś bardziej przyziemnego. A po drugie powinieneś być gotowy na adrenalinę i niesamowite przeżycie, którego z pewnością nie zapomnisz przez wiele lat.

Sport dla bogaczy?

To prawda, że skoki ze spadochronem są drogi sportem. Profesjonalny kurs AFF kosztuje 5 000 złotych. Dzięki niemu możesz skakać indywidualnie bez nadzoru. Jednak wcale nie musisz posiadać tak dużej ilości pieniędzy, by znaleźć się w powietrznym locie. Dzięki prowadzeniu skoków tandemowych, gdzie Ty jesteś mocno przyczepiony do instruktora, który jest odpowiedzialny za wszystkie techniczne sprawy. Ty możesz cieszyć się emocjami związanymi ze skokiem.

Podsumowując, nie musisz być wysportowany, nie musisz posiadać specjalnych predyspozycji, nie musisz być bogaty.  Jeśli nie boisz się wysokości i chcesz przeżyć niesamowitą przygodę, to skoki ze spadochronem są właśnie dla Ciebie.

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *