Czy skok w tandemie wymaga od nas dobrej kondycji?

Mar 15, 14 Czy skok w tandemie wymaga od nas dobrej kondycji?

Skoki spadochronowe są teraz dostępne nie tylko dla osób, które przechodzą szkolenia uczące teorii i praktyki skoków. Również może skakać każdy z nas, jeżeli wybierze skoki tandemowe. To świetna propozycja, która w ostatnim czasie ma wielu zwolenników – skoczyć może praktycznie każdy, wystarczy tylko wolny dzień i oczywiście odpowiednia suma, która maksymalnie wynosi 1000 złotych, ale skoczyć można też za połowę tej kwoty.

Tandemowe skakanie ma ten plus, że nie wymaga od osoby, która będzie uczestniczyła w skoku jako pasażer, specjalnej kondycji. Nie trzeba wcześniej ćwiczyć, poprawiać swojej wydolności, ponieważ sam skok nie jest dużym wysiłkiem fizycznym, dodatkowo także lądowanie jest miękkie, a o wszystkie szczegóły techniczne dba instruktor skaczący na uprzęży wraz z pasażerem. Właśnie dlatego skoki tego rodzaju są ogólnodostępne. Mogą brać w nich udział nie tylko osoby dorosłe, w tym seniorzy, ale również dzieci, jeżeli mają powyżej 120 centymetrów wzrostu. Dlatego spełnienie marzenia o skakaniu ze spadochronem jest jeszcze łatwiejsze do spełnienia!

Czy potrzebuje zgody lekarza?

Warto też wskazać, ze do skoków tandemowych nie jest wymagane uzyskanie zgody lekarskiej i przechodzenie w związku z tym badań. Dlatego wystarczy tylko wypełnienie ankiety, a następnie podpisanie oświadczenia, na podstawie którego będzie się dopuszczonym do wykonania skoku spadochronowego w tandemie. Na lotnisko najlepiej stawić się wypoczętym i w dobrym humorze. Nie należy wcześniej pić alkoholu. Najlepiej ubrać się na sportowo, ale jeansy również nie są przeciwwskazaniem do wykonania skoku. Na miejscu można otrzymać potrzebne ubrania i akcesoria, w tym kombinezon, rękawiczki, gogle.

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *